GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Nové posily gymnázia

Celorepublikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které se letos konalo v Brně ve dnech 7. – 10. září, se tentokrát mělo obejít bez zástupců Gymnázia Rumburk.

Začátkem školního roku ale dostala naše škola nečekané posily. Maruška Šulcová a Matěj Janda, kteří nastoupily do primy, se na toto finále kvalifikovali ještě za své původní školy. Maruška, jež se celkově umístila na 22. místě, reprezentovala ZŠ Pastelka Rumburk a Matěj, který i přes nepříjemné zdravotní potíže obsadil dokonce 7. místo, nastoupil za ZŠ Edisonova Varnsdorf.

Díky dobrému zázemí původních škol a pomoci jejich rodičů, kteří je do Brna doprovázeli, získalo gymnázium cenné talenty.

Tímto bych tedy chtěla oběma školám i rodičům Marušky a Matěje poděkovat za jejich přípravu a doufám, že oba na své úspěchy naváží i v příštích letech. Gymnázium Rumburk, které se účastní řady sportovních soutěží, jim k tomu nabídne mnoho příležitostí.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »