GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

S novým kolektivem do Doubic

Dne 4. 9. 2017 vyrazila třída 1. D z Gymnázia Rumburk na dlouho očekávaný třídní seznamovací pobyt v Doubici. Tento pobyt byla první společná třídní aktivita a jeho účel byl, aby se žáci seznámili mezi sebou a se svým třídním učitelem Lukášem Melicharem.

Výlet začal v pondělí 4. září ráno. Po slavnostním zahájení školního roku a krátké prohlídce školy si žáci posbírali všechna zavazadla a vyrazili vlakem směr Rybniště, odkud pěšky došli do Doubice – cílové destinace. Po vybalení věcí žáci strávili den všemožnými seznamovacími aktivitami (kterými byly protkané všechny tři dny), hrami a krátkým výletem. Před večeří jsme si mohli užít také projížďku na koních.  Většina z nás jela na koni poprvé, a tak někteří museli vůbec sebrat odvahu, aby na koně vylezli.

Druhý den – úterý byl na programu hlavně celodenní výlet na Tokáň. Cesta byla plná úzkých skalních cestiček, schodů, strmých žebříků a všichni žáci si ho opravdu užili. Večer po opékání buřtů byla pro žáky připravena stezka odvahy. S očima zakrytýma šátkem šli skrz Doubici tak, jak je vedli učitelé, a poté museli projít hřbitovem plným nástrah a upsat se tam ke studiu na gymnáziu. Některé z bojácnějších studentů cesta opravdu vystrašila.

Ve středu – poslední den si žáci zabalili a po poslední sérii her vyrazili na cestu domů. Zpět do Rumburku jsme dorazili v poledne, kde se poté rozutekli k domovům.

Celý seznamovák se žákům velice líbil. Ze své nové třídy jsou nadšeni, pobyt si velmi užili a děkují za přípravu učitelům Lukáši Melicharovi a Borisu Stojaníkovi. A hlavně za to, že jim pomohli s poznáváním se a ve spoustě aktivitách se k nim připojili. Už teď se těší na další výlety se svojí novou třídou.

Ondřej Vymer za třídu 1. D

Podobné příspěvky: