GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Vítězství! Florbalisté a florbalistky zakončili Podzimní hry 2017

S nástupem prosince se přiblížil nejen konec roku 2017, ale i závěr letošního ročníku Podzimních her – sportovního klání základních škol a víceletých gymnázií. Od začátku školního roku soupeřila naše dívčí a chlapecké družstva z nižšího stupně se zástupci čtyř varnsdorfských základních škol a varnsdorfského gymnázia o vítězství v tomto klání.
Soutěžilo se v pěti sportovních odvětvích – atletika, kopaná, košíková, bruslení a jako poslední přišel na řadu turnaj ve florbalu.
Po předcházejících čtyřech kolech se naše škola dostala do vedení a do turnaje tak vstupovala z průběžného prvního místa. V předcházejících kolech naši žáci a žákyně vybojovali dvě první místa (chlapci košíková a bruslení), tři druhé pozice (košíková dívky, kopaná a atletika dívky) a jednou se ocitli těsně pod stupni, na čtvrtém místě (atletika chlapci). V celkovém součtu tak tyto výsledky znamenaly náskok dvou bodů na druhého v pořadí, Gymnázium Varnsdorf.
Florbal měl tedy rozhodnout o tom, kdo letos v turnaji triumfuje. Proto se družstva 10 dívek a 12 chlapců z nižšího gymnázia vydala 12. 12. do Varnsdorfu v nejsilnějším složení a bojové náladě. Jejich cílem bylo poprat se o první místo.
Chlapci odehráli 4 náročné zápasy a po dvou výhrách a dvou remízách obsadili v celkovém součtu 2. místo, právě za největším soupeřem z varnsdorfského gymnázia. Protože soutěžní zápasy dívek končily později, bylo v tu chvíli podle vývoje zápasů v jejich skupině jasné, že poslední zápas proti Biskupskému gymnáziu Varnsdorf bude klíčový. Prohra by znamenala nejen druhé místo v turnaji, ale i ztrátu první pozice v celkovém hodnocení Podzimních her. Naše děvčata se ale nezalekla a bojovala do poslední chvíle. A úspěšně. V nervy drásajícím klíčovém zápase zvítězila 2:0 a tímto výsledkem zajistila Gymnáziu Rumburk nejen 1. místo v turnaji, ale i v celkovém pořadí Podzimních her 2017. Náskok dvou bodů jsme uhájili a po loňském třetím místě se tak naši žáci mohli zaslouženě radovat z vítězství.
Poděkování patří všem zúčastněným sportovcům a sportovkyním, ale také našim tělocvikářům, kteří mají na jejich přípravě a úspěchu nemalý podíl.

Lenka Nedvídková

Celkové výsledky Podzimních her 2017

1. Gymnázium Rumburk
2. Biskupské gymnázium Varnsdorf
3. ZŠ Nám. E. Beneše Varnsdorf
4. ZŠ Edisonova Varnsdorf
5. ZŠ Východní Varnsdorf

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »