GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Týden plný sportu a zábavy na lyžařském kurzu

„Doufám, že jsem doma zase zapomněla kartáček na zuby.“

 „Mně mamka nabalila jídla jak na měsíc…“

Podobnými slovy jsme zahájili letošní lyžařský kurz. V neděli 14. ledna 2018 jsme u budovy rumburského gymnázia nasedli do autobusu směr Krkonoše a nechali všechny starosti všedních dní daleko za sebou. Čekal nás týden plný sportu a zábavy.

Penzion, kde jsme měli být ubytováni, se nacházel nad sjezdovou dráhou a protože člověk je tvor líný, po vynošení zavazadel z autobusu jsme se uvelebili v sedačkách lanovky a dobrých patnáct minut se při jízdě vzhůru kochali nádhernou krajinou našich nejvyšších hor.

Brzy se nám otevřel pohled na chatu Portášky, která se následující týden měla stát naším domovem. Mnozí z nás s neskrývaným nadšením zamířili k chatě těšíce se na to, až si zahřejí ruce, které se jim během dlouhé cesty k výšinám téměř změnily v rampouchy.

Ubytovali jsme se a odpoledne nás čekalo rozřazování do družstev. Lyže, snowboard či pěší, každý z nás dal přednost něčemu jinému.

Denní program se během týdne stráveného na horách téměř neměnil. Snídaně, procházka či sjezd, návrat na chatu, oběd, polední klid, odpolední výšlap či návštěva sjezdovky, návrat na chatu, večeře, přednáška a večerka. Byl nám poskytnut dostatek volného času na vlastní aktivity, během něhož jsme odpočívali a akčnější z nás tančili „just dance“, či se věnovali hraní ping-pongu, do kterého se ochotně zapojili i někteří z vyučujících.

Ve středu, v krizový den všech lyžařských kurzů, jsme se vypravili na Sněžku. Na její vrchol se řada z nás i přes nepřízeň počasí vydrápala. Bohužel díky všudypřítomné sněhové vánici jsme neměli možnost si rozhled z nejvyšší hory České republiky příliš vychutnat.

Páteční odpoledne bylo věnováno slalomu, kde jsme mohli obdivovat výkony zkušených lyžařů, snowboardistů, ale i začátečníků, kteří během týdne udělali obrovské pokroky.

Mohu říci, že během sedmi dnů strávených v Krkonoších jsme napříč třídami navázali přátelské vztahy. Můžeme se rovněž pochlubit i poměrně nízkým počtem zlámaných či naražených končetin. Myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že na letošní lyžařský kurz budeme velice rádi vzpomínat.

Veronika Zamrzlová, Valerie Elstnerová 1.C

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »