GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Zájezd do Země červeného draka (Walesu)

V první polovině dubna se studenti naší školy zúčastnili zájezdu do Walesu a Londýna. Zde jsou jejich dojmy a zážitky :

Ve středu kolem jedenácté hodiny dopoledne nás vyzvedl autobus a vyrazili jsme směrem Velká Británie. Měli jsme před sebou nějakých dvacet hodin cesty.

První den jsme strávili prohlídkou univerzitního města Oxfordu. Největším zážitkem pro nás byla návštěva univerzitní jídelny, ve které se natáčely některé scény z Harryho Pottera. Večer jsme se setkali s rodinami,

u kterých jsme byli ubytovaní. Na druhý den byl naplánovaný výlet lodí k ostrovu Anglesey. Počasí nám příliš nepřálo, ale viděli jsme tuleně a papuchálky. Další den jsme vyjeli vláčkem na Snowdon, nejvyšší horu Walesu, a také jsme navštívili dvě přístavní města, Conwy a Llandudno. Poslední den našeho pobytu jsme věnovali prohlídce hlavního města Velké Británie, Londýna. Viděli jsme mnoho krásných historických budov, užili si výhledu z London Eye, zašli jsme na návštěvu do Čínské čtvrti a také jsme pilně nakupovali. Večer jsme se pak již vydali na zpáteční cestu.

Výlet se nám moc líbil. Rodiny, u kterých jsme během našeho pobytu bydleli, byly milé a dobře se o nás staraly. Hodně jsme zažili, viděli a slyšeli. Příště určitě musíte jet s námi!

Eliška Černá a Terka Coblová (3.A)

Podobné příspěvky: