GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

S tretrami ve Varnsdorfu

 

Po několika chladnějších zářijových ránech se opět oteplilo, a tak mohl varnsdorfský stadion „v kotlině“ přivítat ve čtvrtek 27. 9. 2018 příjemným počasím atlety z varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Atletická soutěž družstev se konala v rámci série soutěží Podzimní hry, které se naše škola účastní již třetím rokem, a ani tentokrát si žáci nižšího gymnázia nevedli špatně.

V kategorii staršího žactva (tercie, kvarta) vybojovala děvčata i přes vysokou „marodku“ a neúčasti některých opor cenné 3. místo. Skvělý výkon předvedli naši chlapci, kteří překonali všechna očekávání a ve své kategorii vyhráli. Díky tomu má naše škola velmi dobrou výchozí pozici do dalších soutěží Podzimních her.

Výsledky mladšího žactva (prima sekunda) se sice nezapočítávaly do celkového hodnocení Podzimních her, to ale nic neměnilo na nasazení a bojovnosti našich žáků v této kategorii. Chlapci se umístili na 5. místě a dívky, které byly původně chybně vyhlášeny na 4. místě se s mírným zpožděním dozvěděly, že obsadily dokonce 2. místo, se ztrátou jediného bodu na Gymnázium Varnsdorf.

Podzimní hry budou v blízké budoucnosti pokračovat turnajem ve fotbalu, basketbalu a florbalu a závody v bruslení družstev. Doufejme, že se zástupcům naší školy bude dařit alespoň tak dobře, jako při atletice.

Kamila Veselá

Tým děvčat

Blanka Jemelková, Adéla Veselková, Barbora Trojanová (všechny 1. A), Marie Šolcová, Laura Vápeníková, Anita Semerádová, Adéla Švitorková (všechny 2. A), Adéla Petroušková, Kateřina Skálová (obě 3. A), Tereza Coblová, Adéla Relichová, Adéla Jarischová, Vanessa Krákorová, Mai Šírková, Valerie Burianová, Justýna Zajícová (všechny 4. A)

Tým chlapců

Michal Wisina, Tomáš Provazník, Matyáš Korb (všichni 1. A), Bořek Steinbach, Filip Tichý (oba 2. A), Pham Anh Duy, Jiří Kováč, Filip Votoček, Martin Marini, Jakub Černý, Jonáš Kudláček, Egor Pokorný (všichni 4. A)

Podobné příspěvky: