GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Nadšení i smutek s florbalovou hokejkou

 

Euforii i zklamání, to vše může přinášet sport. Nejinak tomu bylo i v pátek 26. října 2018 ve varnsdorfské sportovní hale na okresním kole turnaje dívek Florbal Challenge. Tento turnaj je určen žákům a žákyním narozených v letech 2001 až 2003, týká se tedy především prvních a druhých ročníků středních škol.

Do okresního kola se přihlásily tři týmy. Kromě Gymnázia Rumburk to byla VOŠ a SŠ Bratislavská Varnsdorf a SLŠ Šluknov. Naším cílem bylo postoupit do krajského kola, což vyžadovalo jediné – vyhrát tento turnaj.

Do Varnsdorfu jsme odjely bez čtyřech klíčových hráček, které se z důvodu nemoci nebo pobytu v zahraničí nemohly zúčastnit. To pro náš tým znamenalo oslabení, ale nic jsme nevzdávaly.

První zápas, který jsme odehrály se žákyněmi z Bratislavské se ze začátku nevyvíjel dobře. Vítězky loňského ročníku vtrhly do soutěže jako vítr a hned nás dostaly pod silný tlak. Naše děvčata však prvotnímu náporu dokázala odolat a nakonec se jim podařilo vstřelit i gól. Těsný náskok 1:0 se potom podařilo udržet až do konce a my jsme mohly oslavovat vítězství nad velmi silným soupeřem.

Druhý zápas se odehrál mezi Bratislavskou a SLŠ Šluknov, který Šluknovačky překvapivě vyhrály 2:1. Abychom vyhráli celý turnaj, musely jsme tedy SLŠ Šluknov porazit. Remíza s tímto týmem by znamenala kvůli našemu horšímu skóre pouze 2. místo.

Zápas pro nás začal příznivě. Většinu času jsme byly na polovině soupeřek a dostaly se do několika pěkných gólových šancí. Jednu z nich se nakonec podařilo proměnit a vedly jsme 1:0. Tento stav se nám dařilo udržet téměř do konce, ale 40 vteřin před závěrečnou sirénou přišla studená sprcha. V naší brance se po opakované rozehrávce soupeřek octl míček a stav 1:1 pro nás v tuto chvíli znamenal 2. místo. Všechny naše hráčky se vrhly do útoku a snažily se vstřelit vítězný góĺ. To se ale nepodařilo a bohužel pár vteřin před koncem jsme dostaly další gól na konečných 1:2 pro Šluknov.

První chvíle po ukončení zápasu na nás všechny padl smutek, ale florbal je sport jako každý jiný a učí nás přijímat vítězství i porážky. Děvčata na palubovce sportovní haly udělala vše, co mohla. Bojovala do poslední chvíle a za to si zaslouží obdiv i poděkování.

Tentokrát to nevyšlo, ale není všem dnům konec. Už začátkem prosince se koná okresní kolo florbalu středních škol, kde máme další příležitost utkat se se soupeřkami z Florbal Challenge i týmy ostatních děčínských škol. Třeba nás tentokrát vítězství a postup do krajského kola nemine!

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk:

Ema Kaštánková,  Vanessa Krákorová (obě 4. A), Martina Hermanová, Petra Krištofová, Adélka Marešová, Veronika Šolcová, Nikola Křenková (všechny 5. A), Daniela Mísařová (6. A), Tereza Tran (7. A)

Podobné příspěvky: