GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Strašidelná noc na gymplu

Halloween se letos na naší škole slavil trochu netradičně a to halloweenskou přespávanou, kterou jsme pro své spolužáky připravili my, třída 2. D. Po zdlouhavých přípravách včetně výzdoby téměř celé školy a přípravy jednotlivých tříd jsme v podvečerních hodinách již netrpělivě očekávali první příchozí studenty v maskách. A přišlo jich opravdu hodně. Přes 150.

Masky byly mnohdy velice zajímavé a originální. Kromě duchů, upírů a zombie přišel například volební lístek, hroznové víno nebo třeba kněz. Velice na nás zapůsobilo, že i někteří učitelé se převlékli do kostýmů.

Když už přišli i poslední opozdilci, všichni jsme se sešli v tělocvičně, kde bylo řečeno, co všechno na studenty bude tuto noc čekat. Nejdříve si všichni mohli projít třídy, ve kterých na ně čekalo pouštění hororů, zkoušení některých halloweenských her a aktivit například lovení jablek, dále focení v tematicky vyzdobené místnosti, tančení Just dance, vyprávění strašidelných historek a na naší nástěnce se dozvědět něco zajímavého o Halloweenu. Celý večer tu byla také možnost zajít do děsivé čajovny a do halloweenského bufetu, kde bylo k snědku vše, co přinesli sami návštěvníci. Stoly se zde prohýbaly pod nepřeberným množstvím jídla a různých sladkých i slaných pochutin.

Kolem osmé hodiny se většina přesunula na diskotéku do tělocvičny. Mezitím organizátoři připravovali stezku odvahy. Stezka vedla z přízemí až do 2. patra do auly. Všude byla tma, jen schody byly lemovány svíčkami. Někteří odvážlivci šli sami, ale ve valné většině byl zájem o dvojice. V aule bylo následné vyhodnocení nejhezčích masek. Pro naše učitelské porotce byl výběr velmi těžký, ale i přesto vybrali 4 nejhezčí skupinové či jednotlivé masky.

Dále již následovala volná zábava, někdo pokračoval v diskotéce, někdo v popíjení čajíku nebo kakaa v čajovně, jiný zase ve sledovaní hororů, či navazování nových přátelství. Náš program byl přerušen před půlnocí, kdy jsme již něco málo museli začít uklízet. Následovalo čištění zubů a ulehnutí do spacáků. Někteří usnuli hned ale někteří ‘strašili‘ do brzkých hodin ranních. Ráno na nás čekalo trpké probuzení způsobené nedostatkem spánku, které jsme pocítili asi všichni. Ještě v polospánku se někteří dobelhali na snídani do bufetu.

Po úplném probuzení jsme začali s uklízením, které nebralo konce.  Stále bylo co uklízet. Co nás překvapilo, bylo velké množství zbylého jídla, což znamenalo hojnou výslužku, jak pro studenty, tak pro učitele. Za postupného odcházení studentů nás na úklid zůstalo jen pár. Úklid jsme zvládli a rozloučili se s myšlenkou, že bychom rádi něco podobného viděli i příští rok. Jestli se odhodláme znovu uspořádat něco takového, nebo pomyslné žezlo předáme další třídě, se budeme muset nechat překvapit za další rok.

 

Za třídu 2. D Kateřina Vybíralová

Podobné příspěvky:

Škola plná masek

Úterý 1. listopadu, čeká nás pár nepříjemných hodin učení – na první pohled den jako každý jiný, byl by v jen případě, že by naše

Více informací »