Nejmladší závodili na ledě aneb Podzimní hry popáté

V pátek 30. 11. 2018 se konala již pátá disciplína ze série soutěží mezi základními školami ve Varnsdorfu, které se účastní i naši studenti z Gymnázia Rumburk. Tentokrát se závodilo na zimním stadionu v bruslení, kde mezi sebou měřily síly osmičlenná družstva, libovolně poskládaná ze čtyř dívek a čtyř chlapců. Každý z nich měl za úkol co nejrychleji dvakrát obkroužit kluziště a posléze bezchybně předat štafetový kolík. To vše se nám podařilo v čase 6:19,2  a k bronzovému umístění chybělo necelých devět vteřin. Obsadili jsme tedy 4. místo z pěti.  Naše družstvo se skládalo převážně z primánů a sekundánů a bylo jednoznačně nejmladším. Za jejich bojovnost jim patří díky.

Mgr. Kateřina Nováková