GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Zelené dresy opět zasahují

V pátek 7. 12. 2018 jsme se s holkami sešly ve varnsdorfské sportovní hale, abychom odehrály další z našich florbalových turnajů – okresní kolo pro žákyně středních škol. Rychle jsme překonaly ranní únavu a v tradičních zelených dresech jsme naběhly na hřiště a rozehrály se na první zápas. Ten jsme hrály s Gymnáziem Varnsdorf ihned po společném nástupu.

Zápas s týmem varnsdorfského gymnázia jsme sice vyhrály 4:2, ale s naší hrou jsme nemohly být ani trochu spokojené. Nebyly jsme sehrané a míčky nám ujížděly z florbalek. Je tedy jasné, že nálada po zápase nebyla moc radostná. Zklamání se nám ale podařilo překonat a do dalšího zápasu jsme nastupovaly s větším odhodláním, a to i díky našim dvěma trenérkám, paní učitelce Veselé, její dceři Káje a jejich podpoře.

Druhý zápas s Obchodní akademií Rumburk jsme vyhrály již s přehledem 10:0 a atmosféra v šatně pak byla o poznání lepší, i když to byl jeden ze slabších soupeřů a to nejtěžší nás ještě čekalo. Podobně to bylo i s „Lesárnou“ Šluknov, kterou jsme porazily 5:0 a již byl čas se psychicky chystat na těžší část pátečního turnaje.

V předposledním zápase jsme se utkaly s EOA Děčín. Z pohledu diváka to muselo být napínavé, ale z pohledu našeho to bylo stresující. Ani jednomu týmu se nedařilo vstřelit gól a skoro celých 12 minut se drželo skóre 0:0. Až v posledních dvou vteřinách hracího času se nám podařilo branku trefit a už jsme se mohly radovat z výhry, i když velmi velmi těsné.

Rozhodnout o tom zda nakonec získáme zlato, nebo se budeme muset spokojit se stříbrem, měl za úkol poslední zápas s naším několikaletým soupeřem – VOŠ A SŠ VDF, neboli s „Bráťou“. Podařilo se nám nastřílet tři branky, zatímco soupeři jen jednu, a tak jsme vybojovaly postup do kraje a zlatou medaili.

 

Hrály:

Kristýna Vaňková, Anna Nguyenová, Kája Houdková, Aneta Šmejcová (všechny 8. A), Terka Tran, Kačka Sedláčková, Sabina Krákorová (všechny 7. A), Eliška Radová, Adélka Pavlíčková, Martina Hermanová (všechny 5. A)

Aneta Šmejcová (8. A)

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »