GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Na nejlepší jsme nestačily

Florbalový tým děvčat Gymnázia Rumburk se v úterý 15. 1. 2019 vydal brzy ráno vlakem do Teplic na krajské finále ve florbalu dívek středních škol. Čas 6.05, kdy jsme vyjížděly z rumburského nádraží, byl doslova vražedný. Když se k tomu přidalo sněžení, zpoždění vlaku, které způsobilo ujetý přípoj v Děčíně a dobíhání do Sportovní haly v Teplicích dvanáct minut před naším prvním zápasem, bylo zřejmé, že tento den, bude velmi náročný.Po rychlém převlečení do dresů a krátké rozcvičce, jsem začaly první zápas. I přes nedostatečné rozehrání, se nám dařilo s litoměřickými hráčkami sehrát vyrovnaný zápas. Sportovní štěstí se ale nakonec přiklonilo na stranu Litoměřic, a my jsme bohužel prohrály 2:3.
Ve druhém zápase se tým z Ústí nad Labem ne první pohled nezdál být tak silný. Bohužel jsme ale brzy inkasovaly dva góly a už se nevzpamatovaly. Prohra 0:4 znamenala velmi silného soupeře ve čtvrtfinále, které následovalo necelých deset minut od ukončení předchozího zápasu.
Tým Teplic, který se proti nám postavil, zatím předváděl na turnaji vynikající výkony. Přesto se nám podařilo s ním sehrát velmi vyrovnaný souboj. V prvním poločase jsme udržely stav 0:0 a několikrát se i dostaly do šance vstřelit gól. Ve druhém poločase jsme už skóre neudržely a navíc po druhém obdrženém gólu došlo ke zranění jedné z našich hráček. Gól těsně před koncem zápasu do naší branky završil konečný výsledek 0:3.
Turnaje se účastnily nejlepší týmy z Ústeckého kraje a ve většině z nich byly hráčky, které aktivně hrají florbalovou ligu. Konečné 5. místo tak nelze považovat za neúspěch, byť jsme doufaly, v lepší výsledek. Ale i o tom je sport. Nepřináší jen samé výhry, ale učí člověka vyrovnávat se též s nezdary.
Společně jsme prožily náročný den. Všechny hráčky vydaly ze sebe to nejlepší, co mohly. Hrály odhodlaně až do konce každého zápasu a za to si zaslouží obdiv a poděkování.
Kamila Veselá

Turnaje se zúčastnili:
Daniela Mísařová (6. A), Sabina Krákorová, Katka Sedláčková, Tereza Tran (všechny 7. A), Kristýna Vaňková, Anna Nguyenová, Kája Houdková, Dáda Čurgaliová, Aneta Šmejcová (všechny 8. A.)

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »