GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Rozhodovaly až nájezdy

Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se v Děčíně konal florbalový turnaj Děčín Open, kde se trochu netradičně sešla soutěž děvčat ze II. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií a soutěž chlapců středních škol.

Protože naše gymnázium má kvalitní hráče a hráčky v obou těchto kategoriích, vypravila se ve čtvrtek brzy ráno do Děčína poměrně velká výprava žáků a žákyň Gymnázia Rumburk.

Turnaj chlapců se hrál systémem „každý s každým“ a po celkem čtyřech zápasech naši žáci vybojovali 3. místo za hráči z Gymnázia Děčín a Evropské obchodní akademie.

Týmy dívek nejprve bojovaly ve dvou skupinách. Po výhrách nad ZŠ Chříbská (2:0) a  ZŠ Březová (2:0) a remíze s velmi těžkým soupeřem ZŠ Kamenická (1:1) se našim děvčatům podařilo díky lepšímu skóre vyhrát svou skupinu a postoupit přímo do finále se ZŠ Tyršova Děčín.

Finálový zápas byl velmi urputný a žádnému týmu se nepodařilo vstřelit vítěznou branku. Tak nakonec rozhodovaly nájezdy. Teprve až po osmé sérii nájezdů se od nás štěstí odvrátilo a my musely přijmout těsnou prohru 1:2 a celkově 2. místo. I přes finálovou prohru byla děvčata nadšená a tento velmi úspěšný turnaj si maximálně užila.

Všichni naši žáci prožili náročný den. Přesto nikdo nelitoval své účasti na turnaji, který byl velmi zdařilý. Doufejme, že je všechny bude florbal bavit i nadále a my budeme moci sledovat jejich další florbalové úspěchy.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: