GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Famózní výsledek našich mladých atletek v krajském kole Poháru rozhlasu

Po vítězném úspěchu v okresním kolem jsme se  v úterý 21. května 2019 vydaly s dívkami do Ústí nad Labem na kolo krajské. S pokorou k soupeřům, kteří si také přiváželi punc „nejlepší v okrese“ jsme očekávaly jakýkoliv výsledek. Opět naše atletky vynaložily své maximum a téměř v každé disciplíně zářil alespoň jedenkrát výborný výsledek jedné z našich studentek na předních příčkách.

Míša Radová si skočila na výšce svůj osobák 134 cm, ani Laury Vápeníkové 130 cm vysoký skok nelze opomenout. Ta si ještě v průběhu závodu doslova odběhla na sprint 60 metrů, kde s nejlepším rumburským časem 8,84 s běžela Maruška Šulcová.

Během skoku dalekého nás příjemně překvapila zpráva z rozhlasu: Gymnázium Rumburk – mladší žákyně obsazují průběžné druhé místo se ztrátou 50 bodů. Radost byla veliká, skokanky ji potvrdily výkonem rovné 4 metry od Ádi Švitorkové, 391 cm od Báry Tran a 389 cm od Káji Tlapákové.

Na řadu přišel běh na 600 metrů. Opět zazářila Maruška Šulcová a s časem 1:48,58  vyhrála. Její výborný výkon doplnila i Adélka Veselková s časem 1:51,84 a odsadila 4. místo.

Vše se podařilo, teď jen nepokazit štafetu. A skutečně, i přes organizační zmatky před startem se dívky nenechaly nijak „vykolejit“, nastoupily do bloků a všechny předávky proběhly bezchybně. Naše „A“ štafeta opět obsadila úžasné první místo.

V tu chvíli jsme to ještě netušily, ale doufaly… bylo potvrzeno, ani v krajském kolem mladší žákyně z Gymnázia Rumburk  nenašly své přemožitelky a obsadily famózní první místo, za což jmenovitě děkuji:

Marii Šulcové, Adéle Švitorkové, Karolíně Tlapákové, Báře Tran, Báře Manzelové, Báře Trojanové, Lucianě Šmidrkalové, Lauře Vápeníkové, Michaele Radové a Adéle Veselkové.

Kateřina Nováková

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »