GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Olympiáda ve Varnsdorfu

Od úterý 11. 6. do čtvrtka 13. 6. se ve Varnsdorfu konala Olympiáda základních škol a víceletých gymnázií, které se účastnili i studenti našeho gymnázia.

Úterý bylo ve znamení florbalu. Turnaj probíhal ve sportovní hale a ta vždy slibuje profesionální hrací plochu. Naše družstvo dívek využilo svou přípravu ve florbalovém kroužku a sehraný tým obsadil krásné první místo. Ani chlapci nezůstali pozadu a skončili třetí, kdy jim jen díky horšímu skóre těsně uniklo místo druhé.

Na stejném sportovišti jsme se sešli i ve středu, tentokrát při basketbalu. Ten byl ve znamení sbírání zkušeností a plánů na příští školní rok, jak naše herní basketbalové dovednosti zlepšit. Obě družstva, jak dívek, tak chlapců obsadila nepopulární čtvrté místo.

Poslední den soutěží se konal na dvou sportovištích zároveň a to v plaveckém bazénu a na venkovním hřišti u sportovní haly. Plavání, přehazovaná i fotbal slibovali na čtvrtek pestrý výběr. V plaveckých soutěžích dívky i chlapci vybojovali shodně třetí místa a i přes malou účast plavců „profesionálů“, plavali se vší snahou a nevelkou ztrátou.

Přehazovaná dívek nabídla napětí až do poslední chvíle, kdy jsme na vítězné družstvo varnsdorfských gymnazistek ztratili pouze v rozdílu skóre na vítězné míče. Druhé místo nás ale také velmi potěšilo.

Fotbal chlapců byl ve znamení „klouzání“ na mokré trávě. Naše družstvo (bez kopaček) obsadilo čtvrté místo, nasbíralo zkušenosti a užilo si hru.

V celkovém hodnocení nakonec dívky vybojovali 2. a chlapci 4. místo.

Všem zúčastněným jmenovitě děkujeme:

1. A

Zeliesková, Kousal, Tomáš Vu

2. A

Mänzelová, Phamová, Tran Thuy Nhi, Quynh Chi, Vápeníková, Mazurová, Šulcová, Švitorková, Tlapáková, Tichý, Warlop, Pokorný

4. A

Nedvídková, Kaštánková, Šmejcová, Krákorová, Coblová, Černá, Zajícová, Kelucová, Kvízová, Tomáš Pham, Adam Vinh, Votoček, Bříza, Černý, Slavík, Kováč, Kudláček, Marini

Kateřina Nováková, Kamila Veselá

Podobné příspěvky: