GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Podzimní hry – atletika

V pátek 27. září proběhla ve Varnsdorfu první část podzimních her pro studenty nižších gymnázií a žáků základních škol a to v atletice. Naši studenti reprezentovali Gymnázium Rumburk v kategoriích starší žáci, starší žákyně a mladší žákyně.

Starší žáci obsadili páté místo a je nutné vyzdvihnout jejich statečnost a bojovnost. Pro nedostatek chlapců ve starších ročnících startovali naši závodníci ve vyšší kategorii než si žádá jejich ročník narození. I počtem oslabené pětičlenné družstvo si ale nenechalo podlomit kolena a do závodu vložilo své maximum. Už teď tušíme, že ovoce budeme sklízet příští roky. Chlapcům děkujeme za jejich odhodlanost.

Mladší žákyně přijely na atletický stadion sbírat mnohdy své první zkušenosti. Jejich zápal pro soutěž a plány na příští roky nelze opomenout. Ze všech disciplín se nejvíce blýsklo v běhu na 800 metrů, kde naše studentky Lucie Švajcrová a Barbora Trojanová doběhly na prvních dvou místech. Lucčin krok dokonce předběhl i tři minuty na časomíře. Výkony mladších žákyň dosáhly na čtvrté místo.

Zkušenosti ze závodů u starších žákyň se odrážely nejen v jejich samostatnosti, ale i v pomoci mladším spolužákům. Nejlepší výkony opět zářily na 800 metrech, kdy Adéla Švitorková  obsadila  první místo a opravdu v těsném závěsu za ní na třetím místě doběhla Marie Šulcová. I díky fantastickému běhu na štafetě starší žákyně obsadily druhé místo a nesou tak úspěšnou startovní pozici pro další sportovní odvětví v následujícím průběhu podzimních her.

Děkujeme studentům  hlavně za kolektivní spolupráci a vzájemnou podporu.

Kateřina Nováková, Miroslav Kvíz

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »