GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Nečekané vítězství

Nevyspalost, obavy a trocha radostného očekávání. Tak by se daly shrnout pocity, které měly dívky ze sekundy a primy, když ve čtvrtek 14. listopadu v půl sedmé ráno vyrážely autobusem do Markvartic. Zde se konalo okresní kolo ve florbalu dívek 6. a 7. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

V týmu byla velká část hráček, které s florbalem začínaly teprve letos, a tak očekávání nebyla příliš vysoká. Hned v prvním zápase se ale ukázalo, že děvčata z Gymnázia Rumburk nebudou jen do počtu. Tým z České Kamenice porazila 4:0 a i nadále pokračovala v sérii vítězství: 2:0 proti ZŠ Březová Děčín, 3:0 proti ZŠ Markvartice, 4:0 proti ZŠ Chřibská, 2:0 proti ZŠ Kamenická Děčín. Pouze zápas se ZŠ Tyršova Děčín skončil vydřenou remízou 0:0.

Velkou zásluhu na našich výsledcích měla Lucka Švajcrová z primy, která trénuje ve florbalovém klubu v České Lípě a v týmu FBC Šluknovko a nastřílela velkou část gólů. Ale i ostatní hráčky bojovaly se ctí. Brankářka Áďa Poštová (2. A) skvěle vychytala několik gólových šancí a byla trvalou oporou týmu, přestože se florbalu začala věnovat až v letošním školním roce. V útoku Lucku vydatně podporovala Veronika Dittrichová (1. A) a Bára Trojanová (2. A). Obranu táhla zkušenější Natka Zavadská za vydatné podpory děvčat z 1. A Emy Radové, Terky Matějkové a Vendy Matoulkové.

Celkové vítězství s postupem do krajského kola bylo velmi milým překvapením. Děvčata si turnaj velmi užila a nasbírala spoustu zkušeností. Nyní se budou připravovat na krajské kolo, které se koná v lednu. Určitě jim budeme všichni držet palce.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »