GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Den Evropy na gymnáziu posedmé

V pondělí 9. května se u nás na škole konal již 7. ročník projektu Den Evropy, kde nám studenti ze 7. A, 3. C a 3. D představili 9 evropských zemí.
Projekt byl směřovaný hlavně pro studenty vyššího gymnázia, ale mohla ho navštívit i široká veřejnost. Letos naši školu navštívili žáci některých rumburských škol a speciálně studenti v rámci projektu Erasmus, pro které byl připravený program v angličtině. Podívat se přišli i bývalí studenti našeho gymnázia, kteří u nás studovali před 50 lety.

Tento rok jste mohli navštívit Velkou Británii, Německo, Maltu, Lotyšsko, Bulharsko, Španělsko, Itálii, Slovensko a Belgii a poznat jejich kulturu, historii a ochutnat jejich tradiční kuchyň.

Ve Velké Británii jste mohli zahlídnou Lochneskou příšeru, ochutnat typické jídlo Fish and chips a nebo si zahrát lakros. V Německu se slavil Oktoberfest a nedaleko odtud se konal atentát na Hitlera. Na Maltě se potápělo a pobíhala okolo vás gorila. Lotyšsko provoněl tradiční jablečný koláč a myslivec vás provedl lotyšskou krajinou. Dále jste se mohli vyfotit a pláži v Bulharsku a prohlédnout si tradiční bulharský kroj. Španělskem vás provedl známý malíř Salvador Dalí a na konci inkvizičního soudu byla upálena čarodějnice. V Itálie se konala módní přehlídka a výstava Davidovy sochy. Na Slovensku jste si museli dávat pozor na medvěda a nakonec jste se mohli zúčastnit slovenské svatby. V poslední řadě vám v Belgii nabídli belgické vafle a hranolky.

Studenti ze sedmých ročníků odvedli dobrou práci, protože návštěvníci odcházeli plný zážitků a dobrého jídla. Tento projekt neobohatil jenom náš školní rok o další zábavný den ale také o další znalosti. Už teď se všichni těšíme na to, co si pro nás připraví žáci příští rok.

 

Natálie Gočíková a Daniela Váchová

Foto: Vojta Trmal

Podobné příspěvky: