GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Jak jsme vyhráli a neměli o tom ani tušení

Úterý 12. května patřilo na varnsdorfském stadionu „V kotlině“ mladým atletům a atletkám. Pro žáky II. stupně základních škol se zde konalo okresní kolo atletické soutěže družstev Pohár rozhlasu.

Gymnázium Rumburk vyslalo do bojů čtyři týmy. Družstvo mladších žáků a mladších žákyň (prima, sekunda) a družstvo starších žáků a starších žákyň (tercie, kvarta).

Den se opravdu vydařil. Slunce bylo schované za jemným oparem a teplota vystoupala k 20 °C, ideální počasí pro atletické závody. Závodníci škol děčínského okresu podávali výborné výkony a mezi nimi se neztratili ani naši žáci.

Při vyhlašování celkových výsledků na závěr zaznělo, že mladší žáci obsadili 9. místo, mladší žákyně 5. místo, starší žáci se umístili jako 8. a starší žákyně získali celkově 2. místo.

Umístění starších žákyň bylo sice výborné, ale přesto jsme všichni cítili zklamání, protože děvčata podávala opravdu výborné výkony a z šesti disciplín získala tři první místa a dvě druhá. Po zaslání výsledků jsem proto, vzala tužku a papír začala přepočítávat body disciplínu po disciplíně a došla k úplně odlišným výsledkům, než byly ty oficiální. Ještě v úterý večer jsem oslovila pořadatele soutěže a upozornila na nejasnosti při vyhodnocení. Následující den byl ve znamení čekání na přepočítání výsledků. A skutečně, když navečer přišlo nové vyhodnocení, čekalo nás příjemné překvapení.

Po opravení chyb, které způsobilo selhání výpočetní techniky, došlo ke změnám v celkovém umístění všech družstev. Dva naše týmy si bohužel pohoršily. Mladší žáci nakonec obsadili 10. místo a mladší žákyně skončily 7. Starší žáci se vyhoupli na 6. místo a starší žákyně získaly výtečné 1. místo a tím i postup do krajského kola v Mostu o týden později.

Zpráva o vítězství starších žákyň byla skvělá, ale přesto zůstala hořká pachuť ze zklamání při vyhlašování hned po závodě. Ta možnost stát na prvním stupínku a přebírat zlaté medaile se bohužel už vrátit nedala. I tak ale děvčata, která se o výhru zasloužila, byla při oznamování změny ve výsledcích nadšená, a všechny potvrdily účast na krajském kole i přesto, že se mělo konat v den ředitelského volna.

Na závěr už zbývá jen dodat, že všichni žáci i žákyně, kteří reprezentovali naši školu si zaslouží poděkování za obětavé výkony a čas, který věnovali přípravě na tyto závody. Zde je jejich seznam:

 

Družstvo mladších žákyň: Veronika Kolářová, Nguyen Mai, Daniela Mísařová, Sára Müllerová, Šárka Mecelová (všechny sekunda), Martina Kulhavá, Eliška Radová, Veronika Šolcová (všechny prima)

 

Družstvo starších žákyň: Dana Čurgaliová, Alena Poláčková, Aneta Šmejcová, Zuzana Brzáková, Kateřina Havlová, Dita Rokosová, Eliška Vojtová (všechny kvarta), Sabina Krákorová, Phuong Tran Thanh, Šárka Vomelová (všechny tercie)

 

Družstvo mladších žáků: Tran Cao Huy, Jakub Tomáš Varga, Antonín Jeřábek, Filip Krivonosov, Miroslav Veselý, Jakub Zahejský (všichni sekunda), Jan Štefl, David Štefl, Ondřej Tichý, Jan Purnoch, Hung Anh Kukučka, Jiří Martinka (všichni prima)

 

Družstvo starších žáků: David Zíma, Robin Fanta, Matouš Kudláček, Libor Král, Jakub Mrázek (všichni kvarta), Jakub Jaržabek, Matyáš Gajdoš, Matěj Semerád (všichni tercie)

                                                                                   

K. Veselá

Podobné příspěvky: