GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Na stupně vítězů jsme nedosáhly

Družstvo starších žákyň (tercie, kvarta), odjíždělo do Mostu na krajské kolo Poháru rozhlasu s dobrou náladou. Velmi dobré výsledky děvčat v okresním kole, kde v úterý 12. 5. za dramatických okolností získala 1. místo s postupem, dával příslib i dobrého umístění v kraji.

Že každý závod je úplně jiný se ale ukázalo poměrně brzy. Nabitý sportovní týden, kdy některá děvčata se ještě ve čtvrtek 14. 5. účastnila oblastního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, se podepsal značnou únavou na jejich atletických výkonech. Pouze některým se podařilo vylepšit výsledky z okresního kola. I tak ale jejich výkony byly výborné.

Alena Poláčková bojovala v běhu na 60 m a skoku do dálky. V dálce s ní ještě soutěžila Dita Rokosová, která jako další disciplínu měla skok vysoký, a Dáda Čurgaliová s neobvyklou kombinací skok daleký a vrh koulí. V běhu na 60 m nás ještě reprezentovala Kačka Havlová a „Tereza“ Tran Phuong Thanh, která skákala i do výšky. Skok vysoký absolvovala také Sabina Krákorová společně s během na 800 m, kde jí zdatně sekundovaly Anetka Šmejcová a Eliška Vojtová. V konečném výčtu našich žákyň nesmí chybět Zuzka Brzáková a Šárka Vomelová, které bojovaly v koulařském sektoru.

Při vyhlašování celkových výsledků na závěr soutěží jsme tušily, že tentokrát to na stupně vítězů stačit nebude a konečné 7. místo to potvrdilo. Konkurence v kraji je opravdu veliká a k dosažení dobrého umístění nám přeci jen pár bodů chybělo.

Letošní účast v krajském kole byla i tak trochu rozloučením s děvčaty z kvarty v této soutěži. Ve třídě 4. A se sešla mimořádná generace talentovaných atletek, které se v posledních čtyřech letech vždy podílely na vítězství v okresním kole Poháru rozhlasu a následném postupu do kraje, což není vzhledem k minimálnímu počtu tříd na nižším gymnáziu vůbec samozřejmostí. Loučení to ale není vůbec smutné, věřím, že žákyně 4. A nás v příštích letech budou reprezentovat v rámci atletických soutěží pro střední školy a my se tak můžeme těšit na jejich skvělé výkony i nadále.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky:

Podzimní hry – atletika

V pátek 27. září proběhla ve Varnsdorfu první část podzimních her pro studenty nižších gymnázií a žáků základních škol a to v atletice. Naši studenti

Více informací »