GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Studenti pracují v Evropě

04_001

EURES, jednoduchá cesta, jak si sehnat práci v zemích EU. EURES je síťí spolupráce, která byla vytvořena, aby usnadnila volný pohyb pracovníků po 28 zemích Evropské unie, ale také Švýcarska, Norska, Lichtenštejnska a Islandu.

Studentům 4. ročníků službu představila zástupkyně Úřadu práce v Rumburku a hlavně EURES poradkyně z Ústí nad Labem. Ta samotnou službu studentům nejdříve představila a nabídla několik možností, jak služby využít. Např. jako zprostředkovatele sezónní práce na prázdniny před studiem na vysoké škole. Představila také webové stránky EURES, kde je například mapa všech volných pracovních míst (v současné době přes 1 milión volných pracovních pozic). Zajímavý byl také projekt EURES job 4.0, který studentům nabízí i finanční podporu třeba na jazykové kurzy a pokrývá také některé výdaje spojené s vycestováním do zahraničí.

Pro studenty to byla velmi vřelá nabídka do světa práce v Evropě. Díky velké pracovní mobilitě tak mají studenti tento životní moment mnohem snazší, než tomu bylo dříve. Věřím, že studenty nabídka oslovila a možná někdo díky EURESU vycestuje za prací již tyto prázdniny.

Lukáš Melichar

Podobné příspěvky:

Den Evropy

Už desátým rokem pokračují studenti ze 7.A, 3.C a 3.D v tradici Dne Evropy. Vždy 9. května se mnoho učeben promění ve vybrané evropské státy.

Více informací »

Fyzika všemi smysly

V úterý 17. 10. proběhla fyzikální přednáška pro druhé ročníky a sextu s názvem „Fyzika všemi smysly“. Jedná se o projekt Matematicko-fyzikální fakulty UK, který s úspěchem funguje

Více informací »