GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Od modré k černé

Školní kolo Chemické olympiády kategorie D

Ve středu 10. 2. 2016 se konalo školní kolo kat. D Chemické olympiády.

Umístění:

1. Wűnsche Karel 4. A

2. Havlová Klára 4. A

Oba studenti budou naši školu reprezentovat na okresním kole CHO v Děčíně.

Od modré k černé

V průběhu 5. – 10. února se na našem gymnáziu konalo školní kolo chemické olympiády. Studenti z kvarty (4. A) se na její účast aktivně připravovali už od října letošního školního roku. Úspěšným řešitelem se mohl stát jen ten, který řešil a včas odevzdal domácí přípravu („vstupní úkol“) obsahující prohloubení znalostí z mineralogie, včetně chemických vzorců a přeměn zapsaných chemickými rovnicemi. Jen 2 studenti – konkrétně Karel Wűnsche (4. A) a Klára Havlová (4. A) se prokousali až ke školnímu kolu, kde mohli využít své nabyté poznatky při studiu nad domácí přípravou.

Ve školním kole – teoretické i praktické části se letošní CHO zaměřovala na sloučeniny kovů a jejich barevné změny od modré k černé. Tyto chemické reakce provedené v chemické laboratoři se studentům povedly, těžší však bylo zapsat proběhlé reakce a výpočty s nimi spojené. V pondělí 15. února, po vysušení jejich výtěžku reakce, se ukázalo, že oba studenti byli velmi přesní, pokračují tedy do dalšího kola CHO. Ve školním kole se Kája umístil na 1. místě a Klára na druhém. Oběma gratulujeme a přejeme úspěch také v okresním kole kole CHO.

Markéta Vajdová

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »

Živá knihovna v Rumburku

Píše se 8. listopadu 2018, kdy většina žáků naší školy míří do lavic, avšak čtyřčlenná skupinka vedená panem Simandlem připravuje brožury a materiály o naší

Více informací »