GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Do Prahy za krásnolipákem

Tento čtvrtek (5. 5.) se všechny první ročníky vypravily na pravidelnou exkurzi do Senátu ČR a Botanické zahrady Troja.

Pražskou exkurzi jsme zahájili ve Valdštejnské zahradě, druhé největší zahradě v centru Prahy. Zde žáci dostali pracovní listy a mohli se pustit rovnou do jejich zpracovávání, protože jedna část se týkala právě této zahrady, která je součástí sídla Senátu. Žáci zde prozkoumávali historickou výzdobu ale také bohatou flóru a faunu.

Pak jsme se již přesunuli přímo do Valdštejnského paláce. Nejdříve jsme samozřejmě museli projít bezpečnostní m rámem a odevzdat zde všechny zbraně a další nebezpečné předměty. V Hlavním sále Valdštejnského paláce jsme se rozdělili na dvě poloviny. Jedna část si šla prohlédnout historické místnosti paláce. Paní průvodkyně žáky seznamovala s historií paláce i Senátu a celou prohlídku jsme zakončili v Jednacím sále, který většina z nás zná z televizních obrazovek. Mezitím šla druhá diskutovat s naším panem senátorem Zbyňkem Linhartem. Pro některé studenty bylo překvapujícím zjištěním, že pan senátor je z Krásně Lípy a dokonce její bývalý starosta. Otázek padalo mnoho a na všechny ani nezbyl čas, protože se musely vystřídat obě skupiny a nakonec jsme se ještě museli přepravit do botanické zahrady.

Tam nás také díky nádhernému počasí čekalo již mnoho nádherných rozkvetlých květin a dalších rostlin. I tato zahrada je jistě nádherným místem k odpočinku. Největším lákadlem zde byl ale asi obří skleník Fata morgana se sbírkou exotických motýlů.

Tak uvidíme, třeba někdo z prvních ročníků nakonec usedne do lavic bývalé konírny Valdštejnského paláce nebo z něj bude proslavený botanik.

Lukáš Melichar

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »