GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Dnešní svět v pohybu aneb Jak jsme v Praze soutěžili

Ve středu 25. 5. jsme se sešli na autobusové zastávce v Rumburku, abychom mohli společně s naší třídní učitelkou Mgr. Nedvídkovou a Péťou Kaštánkem vyrazit na celostátní kolo doprovodné hry soutěže EUROREBUS s názvem Dnešní svět v pohybu, které se uskutečnilo v pražském Paláci Rytířská. Ve Varnsdorfu se k nám ještě přidala třetí členka týmu Eliška Hocková a mohli jsme vyrazit. Cesta do Prahy utíkala poměrně rychle a po 2 a půl hodinách jsme vystoupili v Holešovicích, odkud jsme museli absolvovat cestu metrem až do stanice Můstek. Od této stanice jsme to měli k místu konání jenom kousek.

Když jsme došli dovnitř, nejdříve jsme se odprezentovali a poté, protože jsme měli ještě nějaký čas, jsme se nasvačili a měli možnost se tu trochu porozhlédnout. Přibližně o hodinu později jsme si šli napsat samotný test.

Soutěžili buď jednotlivců nebo 3 členné týmy a obě tyto skupiny byly rozděleny do 3 kategorií podle tříd. My jsme soutěžili v soutěži týmů v kategorii 8. – 9. třída. Po zahájení jsme dostali obálku, ve které byl soutěžní test, který měl přibližně 25 otázek a na jehož vyplnění jsme měli 30 minut. V testu byly různé otázky z fyziky, zeměpisu, dějepisu ale i jiných předmětů a bylo vždy na výběr ze čtyř odpovědí. Test byl poměrně těžký. Sice byly nějaké otázky, které jsme věděli, ale některé odpovědi jsme jen tipovali.

Po dopsání testu nás čekala menší procházka po historickém jádru Prahy. U každé památky jsme se zastavili a ředitel celé soutěže nám vyložil její historii. Tato zajímavá vycházka trvala asi 45 minut a pak jsme se vrátili zase zpátky do Paláce, kde na nás čekalo vyhlašování.

Bylo nám jasné, že naše umístění nebude příliš dobré, ale velkým úspěchem pro nás bylo už to, že jsme se do celostátního kola probojovali, protože do něj postupovalo jen 8 nejlepších týmů z celé republiky. Vyhlašovalo se 5 nejlepších, a mezi ty jsme se bohužel nevešli. Nakonec jsme skončili na 6. místě, ale i tak si myslím, že je to velký úspěch.

Sabina Krákorová, 4. A

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »