GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

V Praze je blaze aneb celostátní finále soutěže Eurorebus

62_001

Je 5 hodin ráno a mně zvoní budík, snažím se zorientovat … Aha, je 6. června a s ním celostátní finále vědomostní soutěže Eurorebus!

O tři čtvrtě hodiny později už sedím v autobusu mířícím do Prahy. Musíme totiž do Top Hotelu Praha, kde se finále koná v místním kongresovém sále. Z rumburského gymnázia totiž nejsem sám – spolu se mnou budou soutěžit ještě dva týmy, které v krajském kole patřily mezi nejlepší ve své kategorii.

A jde se na věc: Nejprve si vyslechneme základní informace k dnešnímu dni, poté už začíná test týmů s našimi terciány a kvartány a po něm klání jednotlivců – to jsem na řadě já a Tom s Michalem z tercie. Máme 40 minut na to, abychom zodpověděli 36 otázek z nejrůznějších oborů, od dějepisu po fyziku. Víte například, co je napsáno na deskách, které drží Socha Svobody? A co přesně je teflon?

Všichni se pak zase sejdeme na přednášce známého českého horolezce Marka Holečka. Mezitím počítače urputně zpracovávají výsledky …

A je tady vyhlašování výsledků. Napětí vrcholí … Naše gymnázium se rozhodně neztratilo: V soutěži třídních týmů se v kategorii ZŠ 02 (8. a 9. třída a odpovídající ročníky SŠ) umístila kvarta (Petr Kaštánek, Sabina Krákorová a Eliška Hocková) na 50. – 53. místě, ještě lépe se dařilo tercii (Matěj Honzík, Michal Podskalský, Nquyen Huy Quy) s 19.- 24. místem a největší úspěchy přinesla soutěž jednotlivců, kde v kategorii ZŠ 02 obsadili Nquyen Huy Quy (3. A) 14. – 18. místo a Michal Podskalský (z téže třídy) dokonce 10. místo. V nejvyšší kategorii SŠ jednotlivců (1. – 4. ročník středních škol) jsem potom zabodoval já na 7. – 11. místě.

Taky byste si zasoutěžili? Máte šanci opět od září na stránkách www.eurorebus.cz. Sbírejte body a nominujte se. Vřele doporučuju!

Daniel Malaník, 5. A

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »