GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Televize v televizi

Redaktoři osmi školních televizí se setkali v Praze na Kavčích horách v sídle České televize. Na již šestý ročník projektu Televize v televizi se vypravila i naše školní televize GymBreak. 4. května jsme se tak měli možnost zúčastnit bohatého programu, který pro nás Česká televize připravila a také potkat známé osobnosti z televizních obrazovek.

Hned na úvod nás přivítal samotný generální ředitel České televize Petr Dvořák. Dopolední program zahájila ředitelka marketingu Denisa Kollárová a ve své přednášce nám ukázala, jak se Česká televize snaží oslovovat mladé lidi, ukázala nám spolupráci s youtubery a přesvědčila nás, že televize není mrtvé médium. Následovaly přednášky od Street Star Dance nebo o vzniku zprávy pro sociální sítě. Zuzana Tvarůžková a Jakub Železný hodnotili reportáže, které na stejné zadání „zpravodajská reportáž na Vaší škole – kolik času tráví studenti online, jaké stránky nejčastěji navštěvují, odkud čerpají zprávy, věří jim?“ vypracovaly školní televize. Na konci dopoledního bloku jsme získali informace o tom, jak točit reportáže pro Zprávičky.

V odpoledním bloku jsme měli možnost navštívit některá zajímavá místa televize. Nahlédli jsme do datového úložiště ČT , kde jsou archivovány veškeré digitální materiály ČT. Diskutovali s Markem Wollnerem o investigativní žurnalistice. Ve studiu 6 zjistili, jak probíhá celé natáčení a nakonec nám Richard Samko předvedl, jakou techniku požívá jako reportér v terénu.

Návštěva pro nás byla velmi obohacující. Odnesli jsme si z ní mnoho užitečných rad pro naši práci a také krásné zážitky. Do budoucna se chystáme také točit reportáže pro Zprávičky.

Lukáš Melichar

Podobné příspěvky:

Web is back

Zdravíme všechny naše příznivce. GymBreak se opět rozjíždí na plný plyn a s ním i nové webové stránky. Na nich jsme zachovali všechna stará vysílání

Více informací »

GymBreak je zpět

Že jste dlouho neviděli žádné video z naší produkce? To se brzy změní. Delší pauza je u konce. Sice jsme se snažili točit stále, ale

Více informací »