GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Přes Švédsko do Keni za jeden večer. Cestovatelský pátek na Gymnáziu Rumburk potřetí.

46_001

Nebývá častým jevem, abyste v pátečním odpoledni potkávali desítky studentů, kteří nemíří ze školní budovy vstříc nastávajícímu volnému víkendu, ale naopak vcházejí opět dovnitř, aby se dozvěděli něco nového o světě a prožili neopakovatelnou noc v potemnělých prostorách více než stoleté gymnaziální budovy.

I letos uspořádali naši tělocvikáři Marek Winter a Stanislav Hocko pro žáky Gymnázia Rumburk akci s názvem „Cestovatelský pátek a noc na gymplu“. Zájemců o účast bylo více než dost. V pět hodin tak podlahu v tělocvičně pokryly žíněnky, karimatky a spacáky (někteří vyvolení získali i privilegium uvelebit se v prostorách posilovny), lavice v učebně biologie se zaplnily výbornými domácími sladkými i slanými dobrotami a na židle v učebně kvarty usedlo několik desítek těch, kteří se rozhodli pro tento večer alespoň virtuálně podívat za hranice naší země.

Na programu byly dvě „přednášky“, promítání vybraného filmu z festivalu Jeden svět, hraní společenských her či velmi oblíbená tradiční noční schovka.

Prvním bodem programu bylo promítnutí filmu, který vytvořili loňští absolventi gymnázia na své expedici do Švédska v rámci programu DofE, po kterém následovaly „historky z natáčení“ a prostor pro dotazy směřované na členy expedice.

Ještě o něco více však řadu přítomných zaujalo vyprávění absolventa rumburského gymnázia a studenta 5. ročníku medicíny Josefa Borovky o jeho pracovním pobytu v Keni na klinice Itibo. Oceňovali nejen zajímavost tématu, ale i projev, osobní nasazení a komunikaci přednášejícího s publikem. Díky těmto dovednostem si dokázal udržet pozornost posluchačů i přes pozdní čas přednášky a jeho příběhy a zážitky zůstanou jistě řadě z nich ještě dlouho v paměti.

Nakonec bylo vše řečeno, snědeno, našli se poslední studenti a byl čas uložit se ke spánku. Tvrdá podlaha tělocvičny a žíněnky mají sice do komfortních postelí hodně daleko, ale i když si někteří účastníci ráno připadali mnohem rozlámanější a unavenější než předchozí den, své účasti rozhodně nelitovali, protože zážitky jsou silnější, než chvilkové nepohodlí. Není pochyb o tom, že i příští rok si řada z nich svou účast na této akci velmi ráda zopakuje. A i vy se k nim můžete přidat, protože Gymnázium Rumburk je při této příležitosti otevřeno všem, kteří mají chuť se připojit.

(rrn)

Podobné příspěvky: