GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Celostátní finále soutěže Eurorebus

Dne 5. 6. jsme v brzkých ranních hodinách vyjeli do Prahy. Jelo nás 5: já, Michal Podskalský, Katka Nedvídková, Daniel Malaník a pan učitel Winter. Dorazili jsme tam kolem deváté, prezentovat jsme se mohli až do půl 11, a proto jsme šli do OC Chodov který se nacházel nedaleko místa konání a dali si krátký rozchod.
Kolem desáté jsme šli na místo konání – TOP Hotel Praha. Už zdaleka jsme viděli stovky soutěžících z různých koutů republiky. Zapsali jsme se a šli sálu, kde se bude psát test. Po hodině moderátorských řečí, přišli na řadu samotné soutěžní testy. Test se psal 40 minut a otázky byly taková všehochuť (dějepis, zeměpis, politika, sport). Po testu jsme si poslechli přednášku cestovatele, polárníka a dokumentaristy Petra Horkého o jeho cestě na severní pól.  Poté přišlo samotné vyhlášení.
Vyhlašovali však pouze v každé kategorii nejlepších 10 a bohužel ani jeden z nás tam nezazněl. Ihned po vyhlášení jsme jeli metrem do Holešovic a tam autobusem domů. Byl to opravdu perný a zajímavý den, na který nikdy nezapomeneme.
Nguyen Huu Quy

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »