GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Šťastná osmnáctka

V prosinci se naši studenti, kteří se zapojili do programu DofE, vydali do Prahy na předávání bronzových a stříbrných odznaků. Tentokrát vyrazila z Rumburku početná skupina čítající 18 úspěšných absolventů programu spolu s vedoucím místního centra DofE, Markem Winterem.

Jaké byly jejich dojmy a co jim zapojení do programu přineslo vám odhalí následující řádky…

Dne 11. 12. 2018 jsme se vydali do Prahy na bronzovou a stříbrnou ceremonii DofE. V osm hodin jsme odjížděli z Bytexu. Do Prahy jsme dorazili kolem jedenácté hodiny. Poté jsme se přesunuli do centra, kde jsme měli rozchod. V půl druhé jsme se setkali před Pražským orlojem a společně jsme se přemístili do Staroměstské radnice, kde se ceremonie konala. Ceremonie se konala v Brožíkově sálu a trvala přibližně hodinu. Po ceremonii pro nás bylo ve vedlejší místnosti připravené občerstvení a mohli jsme se vyfotit ve foto koutku. Z Prahy jsme vyrazili kolem půl šesté, protože měl autobus zpoždění a do Rumburku jsme dorazili po půl deváté. Do DofE jsem se přihlásila, protože si myslím, že díky DofE se učím vytrvat ve věcech, a to mi může pomoct v budoucnosti. Díky DofE mám mnoho skvělých zážitků a jsem ráda, že mohu být součástí takového skvělého projektu.

Petra Krištofová, 5. A

Celá ceremonie se mi moc líbila, probíhala v hezkém prostoru a byli tam příjemní lidé. Jedním důvodem, proč jsem se do DofE přihlásila, byla prezentace učitelů. Oslovilo mě to a zdálo se mi, že je to skvělá příležitost, jak se zdokonalit v různých aktivitách. Nejvíce mě zaujala závěrečná expedice, při které získáte nezapomenutelné zážitky, a nejdůležitější na tom jsou lidé, se kterými si budete rozumět. Svou expedici jsem strávila se svými kamarády a byli jsme ve Šluknovském výběžku. Zapojení do tohoto projektu bych určitě doporučila a hlavně lidem, kteří chtějí zkoušet nové věci.

Eliška Radová, 5. A

Podobné příspěvky: