GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Společně se dostaneme výš

 

V sobotu a neděli 16. a 17. května se na terénní turistické základně v Krásném Buku uskutečnilo přípravné školení pro expedice v rámci programu DofE. Kromě čtrnácti studentů gymnázia se jej zúčastnili také žáci a učitelé z dalších škol a organizací sdružených v programu – z 1st International School of Ostrava či z Klubu cestovatelů Plzeň.

Vícedenní expedici musí povinně absolvovat účastníci programu všech úrovní a také na ni musí být řádně připraveni, neboť jak praví stará moudrost: připraveným štěstí přeje. A tak na studenty čekal bohatý program zahrnující praktické seznámení s tím, jak postavit stan, jak se na expedici stravovat, jak ošetřit zranění, jaké si pořídit vybavení, či jak se správně zorientovat v mapě. Součástí bylo také promítání filmu, který natočili na své několikatýdenní expedici po Arménii právě plzeňští cestovatelé.

Pro zpestření si pak mohli zájemci vyzkoušet např. i lukostřelbu. Zřejmě nejnáročnější úkol však čekal studenty hned ze začátku – společnými silami se měli pokusit překonat „laťku“ ve výši, kterou by nikdo z nich sám nepřekonal. Ačkoli se tento cíl jevil zpočátku jako velmi obtížný, postupně si skupina vyzkoušela řadu technik, kterými nakonec zdárně dospěla ke svému cíli a „laťka“ byl zdolána. Bez spolupráce by to však nebylo možné, a tak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou se studenti tímto způsobem naučili, bylo právě to, že společnými silami a díky vzájemné komunikaci a důvěře mohou na své cestě uspět.

Lenka Nedvídková

Podobné příspěvky:

Podzimní hry – atletika

V pátek 27. září proběhla ve Varnsdorfu první část podzimních her pro studenty nižších gymnázií a žáků základních škol a to v atletice. Naši studenti

Více informací »